Hramul Parohiei din Tămădăul Mare

Biserica Parohiei Tămădăul Mare s-a îmbrăcat în haine de sărbătoare cu ocazia hramului "Sfânta Cuvioasă Parascheva". La Sfânta Liturghie săvârşită într-un sobor de 10 preoţi de la parohiile vecine, au participat alături de foarte mulţi credincioşi, oficialităţi şi fii ai satului.

Preacucernicul părinte paroh Şmatoc Mihail, a mulţumit celor prezenţi pentru dragostea pe care o au faţă de lăcaşul Domnului şi evlavia faţă de Sfânta ce ocroteşte comunitatea parohială din Tămădăul Mare şi Dârvari, evlavie concretizată şi în sprijinul acordat la renovarea sfintei biserici.

Părintele protopop Iamandi Bogdan, a remarcat în cuvântul ţinut la finalul slujbei nenumăratele minuni cu care Sfânta Cuvioasă Parascheva întăreşte pe cei ce o cinstesc.

[]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...