A fi creştin la 100 de ani

Parohia Tămădău Mare, reprezentată prin părintele Şmatoc Mihail, a avut deosebita bucurie de a o vizita pe doamna Ulmeanu Maria, enoriaşă a parohiei, care a împlinit pe data de 4 august 2013 venerabila vârstă de 100 de ani.

Alături de domnul primar Chirică Constantin, de strănepoţii, nepoţii, fiul şi fiica doamnei Maria, acest moment aniversar a rămas întipărit în memoria tuturor.

Doamna Maria a amintit câteva momente importante din viaţa dânsei, dar şi clipele de neuitat petrecute în timpul celui de al doilea război mondial, pe care le-a trecut numai prin rugăciune şi cu gândul plecat la Dumnezeu.

Vizita pastorală s-a încheiat prin urări de sănătate, fericire şi promisiunea că ne vom vedea, cu ajutorul bunului Dumnezeu şi la 101 ani.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...