Pe urmele marilor duhovnici

Zilele de 25 şi 26 mai au reprezentat pentru parohia Tămădău Mare un moment deosebit deoarece în aceste zile credincioşii parohiei au participat la un pelerinaj în care s-a vizitat mânăstirea Prislop din judeţul Hunedoara.

Dorinţa şi răbdarea lor de a călători peste 600 de kilometrii a fost răsplătită prin vizitarea mormântului ieromonahului Arsenie Boca. Aici, cei 20 de enoriaşi ai parohiei noastre, s-au închinat la mormântului "sfântului Ardealului", iar apoi s-a vizitat interiorul mânăstirii.

Organizarea acestui pelerinaj a adus o contribuţie semnificativă la urcuşul duhovnicesc al enoriaşilor parohiei noastre şi a fost posibilă prin binecuvântarea Preasfinţitului Vincenţiu, episcopul Sloboziei şi Călăraşilor.

A consemnat preot paroh Şmatoc Mihail.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...