Ziua naţională a României la parohia Tămădău Mare

Ziua naţională a României a fost serbată la parohia Tămădău Mare prin oficierea slujbei de Tedeum şi prezentarea unui program artistic de către copiii din corul Şcolii Gimnaziale nr. 1 Tămădău Mare, dirijaţi de pr. Şmatoc Mihail. Aceştia au intonat cântece patriotice şi au recitat poezii, iar după acest moment au împărţit steguleţe tricolore. La acest eveniment au participat credincioşi ai parohiei cât şi oficialităţi ai satului. La sfârşitul evenimentului, toţi cei prezenţi s-au bucurat de o agapă frăţească ce a avut loc în sala de mese a parohiei.

A consemnat pr. Şmatoc Mihail.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...